Manufacturer No:IQS231B00000000CSR
Manufacturer:Azoteq
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors 1 CH Capacitive Touch & Proximity Sensor for SAR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Azoteq |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | TSOT-23-6 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Azoteq |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 3 mm |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.764 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 1.7 mm |
HOT
AT42QT1012-MAHR
Brand:Microchip Technology

QT60240-ISG
Brand:Microchip Technology

AT42QT1070-SSUR
Brand:Microchip Technology

IQS7222C102CSR
Brand:Azoteq

AS8579-ASSM
Brand:ams OSRAM

CAP1293-1-AC3-TR
Brand:Microchip Technology
IQS7211A101CSR
Brand:Azoteq

MSP430FR2676TPT
Brand:Texas Instruments

FDC1004QDGSTQ1
Brand:Texas Instruments

CAP1293-1-SN-TR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






