Manufacturer No:QT60160-ISG
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors INTEGRATED-CIRCUIT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Button |
| Number of Channels: | 16 Channel |
| Interface Type: | I2C Serial |
| Package / Case: | MLF-32 |
| Dimensions: | 5 mm L x 5 mm W x 0.9 mm H |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Microchip Technology |
| Height: | 0.9 mm |
| Length: | 5 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| Series: | QT60160 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 5 mm |
| Unit Weight: | 0.002145 oz |
HOT
AT42QT1070-MMHR
Brand:Microchip Technology

MSP430FR2676TRHAT
Brand:Texas Instruments

CAP1203-1-AC3-TR
Brand:Microchip Technology

AT42QT2120-XU
Brand:Microchip Technology

CAP1128-1-BP-TR
Brand:Microchip Technology

AT42QT1481-AUR
Brand:Microchip Technology
IQS211B00060000CSR
Brand:Azoteq

IQS211B00000000DNR
Brand:Azoteq

CPT112S-A02-GU
Brand:Silicon Labs

AT42QT1110-AUR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






