Manufacturer No:FDC1004DSCT
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors 4Ch Cap-to-Dig Converter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Capacitance-to-Digital Converter |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | WSON-10 |
| Dimensions: | 3.1 mm L x 3.1 mm W x 0.8 mm H |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Texas Instruments |
| Height: | 0.8 mm |
| Length: | 3.1 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| Series: | FDC1004 |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 3.1 mm |
| Unit Weight: | 0.000903 oz |
HOT
AT42QT1481-AU
Brand:Microchip Technology

MTCH105-I/ML
Brand:Microchip Technology

CAP1296-1-SL
Brand:Microchip Technology

AT42QT1481-AN
Brand:Microchip Technology

IQS7222B101QNR
Brand:Azoteq

CAP1208-1-SL-TR
Brand:Microchip Technology

MTCH105T-I/ML
Brand:Microchip Technology

IQS227D00000000DNR
Brand:Azoteq

CAP1293-1-AC3-TR
Brand:Microchip Technology

IS31SE5100-SALS2
Brand:Lumissil
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






