Manufacturer No:IQS228B00000000CSR
Manufacturer:Azoteq
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors 1 CH Capacitive Touch & Proximity Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Azoteq |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | WLCSP-8 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Azoteq |
| Height: | 0.25 mm |
| Length: | 1.47 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V to 3.6 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 0.88 mm |
HOT
CAP1206-1-SL-TR
Brand:Microchip Technology
IQS7211A101CSR
Brand:Azoteq

AT42QT1481-ANR
Brand:Microchip Technology

CAP1166-1-BP-TR
Brand:Microchip Technology

MTCH6301T-I/PT
Brand:Microchip Technology

AT42QT1070-MMHR
Brand:Microchip Technology
IQS7222C102QNR
Brand:Azoteq

101020872
Brand:Seeed Studio

NCN5140REF4TGEVB
Brand:onsemi
AT42QT1050-MMHR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






