Manufacturer No:MTCH102T-I/MS
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors Proximity/Touch Controller 2 Chan
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Controller |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Package / Case: | MSOP-8 |
| Dimensions: | 3 mm L x 3 mm W x 1.1 mm H |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Microchip Technology |
| Height: | 1.1 mm |
| Length: | 3 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| Series: | MTCH102 |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 3 mm |
| Unit Weight: | 0.000903 oz |
HOT
MSP430FR2676TRHBT
Brand:Texas Instruments
IQS211B00060000CSR
Brand:Azoteq

QT60168-ASG
Brand:Microchip Technology

CAP1206-1-SL
Brand:Microchip Technology

CAP1203-1-AC3-TR
Brand:Microchip Technology

MTCH6303T-I/PT
Brand:Microchip Technology

IQS7222B102QNR
Brand:Azoteq

AT42QT1481-AU
Brand:Microchip Technology
AT42QT1070-SSU
Brand:Microchip Technology

MSP430FR2676TPT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






