Manufacturer No:203390-0363
Manufacturer:Molex
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors .175MM PLG 36P QUAD-ROW
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Number of Positions: | 36 Position |
| Pitch: | 0.35 mm |
| Number of Rows: | 4 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Current Rating: | 300 mA 3 A |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series: | 203390 |
| Brand: | Molex |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 20000 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Tradename: | Quad-Row |
| Part # Aliases: | 2033900363 02033900363 |
HOT
52991-0308
Brand:Molex

2357787-3
Brand:TE Connectivity

10162582-1134109LF
Brand:Amphenol FCI

2842142-4
Brand:TE Connectivity

SEAM8-30-S02.0-S-04-3
Brand:Samtec

10169698-40000RLF
Brand:Amphenol FCI

10162581-3134125LF
Brand:Amphenol FCI

53625-0274
Brand:Molex
G991B322HR
Brand:Amphenol Commercial Products

SEAM8-30-S02.0-L-06-3
Brand:Samtec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






