Manufacturer No:BAT-HLD-001
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Coin Cell Battery Holders
Description:Coin Cell Battery Holders Linx CR2032 Battery Holder
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Coin Cell Battery Holders |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Holders |
| Battery Cell Size: | 20 mm |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Contact Plating: | Nickel |
| Height: | 4.2 mm |
| Length: | 15.5 mm |
| Number of Contacts: | 2 Contact |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Coin Cell Battery Holders |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Battery |
| Type: | 20 mm Battery Holder |
| Width: | 22.9 mm |
| Unit Weight: | 0.028219 oz |
HOT
796136-1
Brand:TE Connectivity

79548211
Brand:Wurth Elektronik

70AAJ-4-F1G
Brand:Bourns

70ADJ-2-ML0
Brand:Bourns

292448-1
Brand:TE Connectivity

009155005402006
Brand:KYOCERA AVX

009155004401006
Brand:KYOCERA AVX

009155004003016
Brand:KYOCERA AVX
009155005053016
Brand:KYOCERA AVX

2-1775485-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






