Manufacturer No:009155005402006
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Battery Contacts
Description:Battery Contacts 4MM PITCH 5POS FIXED HALF 0.4um
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Battery Contacts |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Contacts |
| Number of Batteries: | 5 Battery |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Color: | Black |
| Mounting Style: | PCB |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Contact Plating: | Gold |
| Height: | 4 mm |
| Length: | 19.7 mm |
| Number of Contacts: | 5 Contact |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Battery Contacts |
| Series: | 9155-400 |
| other: | 1100 |
| Subcategory: | Battery |
| Width: | 11 mm |
| Unit Weight: | 0.100919 oz |
HOT79573131
Brand:Wurth Elektronik

BAT-HLD-001-THM
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ATBATTERY-CASE-2AAA
Brand:Microchip Technology

5787253-1
Brand:TE Connectivity

BAT-HLD-012-SMT
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

BX0027
Brand:Bulgin

70ADH-3-ML0
Brand:Bourns

BAT-HLD-003-SMT-TR
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

RRC-MC11-90-2
Brand:RRC Power Solutions

BXS016
Brand:Bulgin
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






