Manufacturer No:BAT-HLD-001-TR
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Coin Cell Battery Holders
Description:Coin Cell Battery Holders Linx CR2032 Battery Holder Tape n Reel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Coin Cell Battery Holders |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Holders |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Contact Plating: | Nickel |
| Height: | 4.2 mm |
| Length: | 15.5 mm |
| Number of Contacts: | 2 Contact |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Coin Cell Battery Holders |
| other: | 650 |
| Subcategory: | Battery |
| Width: | 22.9 mm |
| Unit Weight: | 0.056964 oz |
HOTBX0123
Brand:Bulgin

47286-1001
Brand:Molex
79573131
Brand:Wurth Elektronik

009155003541006
Brand:KYOCERA AVX

70ADJ-3-ML0G
Brand:Bourns

009155005002016
Brand:KYOCERA AVX

009155003741006
Brand:KYOCERA AVX
009155004051016
Brand:KYOCERA AVX

BAT-HLD-011-THM
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

1612901-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






