Manufacturer No:009155006402006
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Battery Contacts
Description:Battery Contacts 4MM PITCH 6POS FIXED HALF 0.4um
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Battery Contacts |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Contacts |
| Number of Batteries: | 6 Battery |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Color: | Black |
| Mounting Style: | PCB |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Contact Plating: | Gold |
| Height: | 4 mm |
| Length: | 23.7 mm |
| Number of Contacts: | 6 Contact |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Battery Contacts |
| Series: | 9155-400 |
| other: | 1100 |
| Subcategory: | Battery |
| Width: | 11 mm |
| Unit Weight: | 0.075730 oz |
HOT
009155005541006
Brand:KYOCERA AVX

1775485-2
Brand:TE Connectivity

009155004541006
Brand:KYOCERA AVX

009155004301006
Brand:KYOCERA AVX

1612901-1
Brand:TE Connectivity

ATBATTERY-CASE-4AAA
Brand:Microchip Technology

BAT-HLD-001
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

787614-1
Brand:TE Connectivity

292448-1
Brand:TE Connectivity
009155003053016
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






