Manufacturer No:BAT-HLD-001-THM
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Coin Cell Battery Holders
Description:Coin Cell Battery Holders Bat Hld CR2032/2025 Through-hole Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Coin Cell Battery Holders |
| RoHS: | Details |
| Product: | Battery Holders |
| Battery Cell Size: | 20 mm |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Contact Plating: | Nickel |
| Height: | 7.4 mm |
| Length: | 15.5 mm |
| Number of Contacts: | 2 Contact |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Coin Cell Battery Holders |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Battery |
| Width: | 21.1 mm |
| Unit Weight: | 0.027514 oz |
HOT
BAT-HLD-012-SMT
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

70AAJ-6-M0
Brand:Bourns

009155003100006
Brand:KYOCERA AVX

70ADJ-2-ML0
Brand:Bourns

009155003402006
Brand:KYOCERA AVX

9155003251006
Brand:KYOCERA AVX
009155005053016
Brand:KYOCERA AVX

SMTU2032-LF.TR
Brand:Renata
BX0123
Brand:Bulgin

5787334-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






