Manufacturer No:GC160A48-R7B
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 160.5W 54.4V 2.95A 2 Stage Charging
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Output Voltage: | 54.4 V |
| Output Current: | 2.95 A |
| Termination Style: | Barrel Plug |
| Brand: | MEAN WELL |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | GC160 |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 1.543 lbs |
HOT
ZART8D
Brand:Schneider Electric

NPP-1200-48
Brand:MEAN WELL

ENC-360-48
Brand:MEAN WELL

GC330A48-C4P
Brand:MEAN WELL

GC160A24-R7B
Brand:MEAN WELL
RRC-SMB-DBC
Brand:RRC Power Solutions
ENC-240-24
Brand:MEAN WELL

GC30B-0P1J
Brand:MEAN WELL
ENC-180-24
Brand:MEAN WELL

48160
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






