Manufacturer No:RT9465GQW
Manufacturer:Richtek
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 3A Single Cell Li-on Battery Slave Switching Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Richtek |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage: | 4.9 V |
| Output Current: | 3 A |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Brand: | Richtek |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | RT9465N-A |
| Unit Weight: | 0.000741 oz |
HOT
ZART8D
Brand:Schneider Electric

48160
Brand:Littelfuse

RRC-SMB-MBC
Brand:RRC Power Solutions
V-USB-24-G11-1BB1
Brand:Carling Technologies

RRC-SMB-UBC
Brand:RRC Power Solutions

NPP-1200-12
Brand:MEAN WELL

GC30U-1P1J
Brand:MEAN WELL

NPB-750-12
Brand:MEAN WELL

GC30E-4P1J
Brand:MEAN WELL

DBR-3200-24
Brand:MEAN WELL
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






