Manufacturer No:DBU-3200-48
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 3200W 48V 55A PMBus Batt Charger
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Lithium Ion & Lead Acid |
| Output Voltage: | 48 V |
| Output Current: | 55 A |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Brand: | MEAN WELL |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Product Type: | Battery Chargers |
| Series: | DBU-3200 |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 6.129 lbs |
HOT
NPB-360-24TB
Brand:MEAN WELL

RT9526AGE
Brand:Richtek

GC30B-6P1J
Brand:MEAN WELL

GC30B-5P1J
Brand:MEAN WELL

2911220000
Brand:Weidmuller

ENC-360-24
Brand:MEAN WELL

NPB-750-12
Brand:MEAN WELL
V-USB-24-G11-1BB1
Brand:Carling Technologies

NPB-360-48TB
Brand:MEAN WELL

TSP-BCM48A
Brand:TRACO Power
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






