Manufacturer No:ENC-360-24
Manufacturer:MEAN WELL
Type:Battery Chargers
Description:Battery Chargers 345.6W 18-30V 12A Prog. Battery Chargr
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MEAN WELL |
| Product Category: | Battery Chargers |
| RoHS: | Details |
| Chemistry: | Sealed Lead Acid |
| Output Voltage: | 28.8 V |
| Output Current: | 12 A |
| Termination Style: | Terminal Block |
| Brand: | MEAN WELL |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Product Type: | Battery Chargers |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 3.307 lbs |
HOT
PSC-124000A-C
Brand:Power-Sonic

GC220A24-AD1
Brand:MEAN WELL
ENC-120-48
Brand:MEAN WELL

903-0144-000
Brand:ROBOTIS
ENC-180-12
Brand:MEAN WELL

DBU-3200-48
Brand:MEAN WELL

NPB-1200-12
Brand:MEAN WELL

NPP-1700-24
Brand:MEAN WELL
ENC-180-48
Brand:MEAN WELL

UCH0057
Brand:Ultralife
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






