Manufacturer No:13331-0002
Manufacturer:Molex
Type:Electronic Battery
Description:Electronic Battery Thin-Film Flexible Battery 1.5V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Electronic Battery |
| RoHS: | Details |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Output Voltage: | 1.5 V |
| Capacity: | 20 mAh |
| Battery Chemistry: | Zinc Chloride |
| Termination Style: | Solder Tabs |
| Length: | 35 mm |
| Width: | 35 mm |
| Height: | 0.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 35 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | Electronic Battery |
| Series: | 13331 |
| Subcategory: | Battery |
| Type: | Thin Film Battery |
| Part # Aliases: | 133310002 0133310002 |
HOT
LR20XWA/B
Brand:Panasonic Battery

MN2400
Brand:Duracell
TL-4902/TP
Brand:Tadiran Batteries

SR721
Brand:Murata Electronics

SR726
Brand:Murata Electronics

CR-AGE2N
Brand:Panasonic Battery

SR48
Brand:Murata Electronics

BR-1225/VCN
Brand:Panasonic Battery

CR-2032/HFN
Brand:Panasonic Battery

MIKROE-2625
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






