Manufacturer No:MN1400
Manufacturer:Duracell
Type:Consumer Battery & Photo Battery
Description:Consumer Battery & Photo Battery 1.5V SIZE C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Duracell |
| Product Category: | Consumer Battery & Photo Battery |
| RoHS: | Not Applicable |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Battery Size: | C |
| Output Voltage: | 1.5 V |
| Capacity: | 7800 mAh |
| Battery Chemistry: | Alkaline |
| Termination Style: | Pressure Contacts |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 54 C |
| Brand: | Duracell |
| Product Type: | Consumer Battery & Photo Battery |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Battery |
| Tradename: | CopperTop |
| Part # Aliases: | 41333659692 |
| Unit Weight: | 2.469177 oz |
HOT
BR-1225/VCN
Brand:Panasonic Battery

MIKROE-4475
Brand:Mikroe

CR-2354/VCN
Brand:Panasonic Battery

13299-0002
Brand:Molex

13331-0002
Brand:Molex

CR-123APA/1B
Brand:Panasonic Industrial Devices

SR721
Brand:Murata Electronics

CR2050W
Brand:Murata Electronics

CR2450
Brand:Murata Electronics
TL-4902/TP
Brand:Tadiran Batteries
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






