Manufacturer No:CR2032
Manufacturer:Duracell
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery DU CB MES LM 2032BK 640BKC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Duracell |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Details |
| Series: | CR |
| Battery Size: | CR2032 |
| Battery Chemistry: | Lithium Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 255 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Orientation: | Horizontal |
| Height: | 3.2 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Duracell |
| Diameter: | 20 mm |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | 4133303583 |
| Unit Weight: | 0.105822 oz |
HOT
CR-2032/HFN
Brand:Panasonic Battery

CR-2032/HF1N
Brand:Panasonic Battery
BR-2450A/FJN
Brand:Panasonic Industrial Devices

DL2025
Brand:Duracell

CG-420A/M3
Brand:Panasonic Battery

MIKROE-4471
Brand:Mikroe

BR1220
Brand:Panasonic Battery

MIKROE-4473
Brand:Mikroe

SR41
Brand:Murata Electronics
TL-4920/T
Brand:Tadiran Batteries
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






