Manufacturer No:LR41
Manufacturer:Murata
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery Alkaline Manganese Batteries
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | LR |
| Battery Size: | LR41 |
| Battery Chemistry: | Alkaline |
| Output Voltage: | 1.5 V |
| Capacity: | 45 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | Pressure Contacts |
| Width: | 7.9 mm |
| Height: | 3.6 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | 97384004 |
| Unit Weight: | 0.020106 oz |
HOT
CR2012
Brand:Panasonic Battery

MIKROE-2625
Brand:Mikroe

CR2
Brand:Panasonic Battery

SR936
Brand:Murata Electronics

CR-2032/GVN
Brand:Panasonic Battery

76000912
Brand:DIGI
MN1300 WOD
Brand:Duracell

MN1400
Brand:Duracell

ML-2020/V1AN
Brand:Panasonic Battery
BR-2450A/FJN
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






