Manufacturer No:13331-0001
Manufacturer:Molex
Type:Electronic Battery
Description:Electronic Battery Thin-Film Batt 1.5V Plus Flex Disposable
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Electronic Battery |
| RoHS: | Details |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Output Voltage: | 1.5 V |
| Capacity: | 90 mAh |
| Battery Chemistry: | Zinc Chloride |
| Termination Style: | Pressure Contacts |
| Length: | 60 mm |
| Width: | 72 mm |
| Height: | 0.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 35 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | Electronic Battery |
| Series: | 13331 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Battery |
| Type: | Thin Film Battery |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
SR44R
Brand:Murata Electronics
BR-2450A/FJN
Brand:Panasonic Industrial Devices

CR-2354/HFN
Brand:Panasonic Battery

SR41
Brand:Murata Electronics

CR123A
Brand:Panasonic Battery

ML-2020/H1CN
Brand:Panasonic Battery

CR-1220/FCN
Brand:Panasonic Battery

ASR00003
Brand:TinyCircuits

CR2477W
Brand:Murata Electronics

CR2032R-HE1
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






