Manufacturer No:6LF22XWA/B
Manufacturer:Panasonic
Type:Consumer Battery & Photo Battery
Description:Consumer Battery & Photo Battery INDUSTRIAL ALK 9V CASE QTY /PRICED EA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Consumer Battery & Photo Battery |
| RoHS: | Not Applicable |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Battery Size: | 9V |
| Output Voltage: | 9 V |
| Battery Chemistry: | Alkaline |
| Termination Style: | Snap-In |
| Length: | 26.5 mm |
| Width: | 17.5 mm |
| Height: | 48.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 54 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product Type: | Consumer Battery & Photo Battery |
| other: | 210 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | 658-6LR61XWA 6LR61XWA 6LR61XWA/B |
| Unit Weight: | 1.608140 oz |
HOT
CR2450
Brand:Murata Electronics

CR2477W
Brand:Murata Electronics

CR-2032/HF1N
Brand:Panasonic Battery

RRC2037
Brand:RRC Power Solutions

CR-123APA/1B
Brand:Panasonic Industrial Devices

SR41
Brand:Murata Electronics
LR6XWA/3SB
Brand:Panasonic Battery

SR927
Brand:Murata Electronics

CR-1220/FCN
Brand:Panasonic Battery

SR621
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






