Manufacturer No:CR3677X
Manufacturer:Murata
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery Coin Manganese Dioxide Lithium Batteries (Extended Temperature)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Battery Chemistry: | Lithium Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 2 Ah |
| Height: | 7.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Murata Electronics |
| Diameter: | 36.5 mm |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 240 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | CR3677X/02M2BWW 97384182 |
HOT
VL-2330/F3N
Brand:Panasonic Battery

ASR00003
Brand:TinyCircuits

SR43
Brand:Murata Electronics

ML-1220/F1BN
Brand:Panasonic Battery

CR2450W-HO5
Brand:Murata Electronics

6LF22XWA/B
Brand:Panasonic Battery

CR2450R-HO5
Brand:Murata Electronics

RRC2037
Brand:RRC Power Solutions

BR2330A/HDN
Brand:Panasonic Battery

SR1130
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






