Manufacturer No:CR-2025/F2N
Manufacturer:Panasonic
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery CR Coin 165mAH 3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Details |
| Series: | CR |
| Battery Size: | CR2025 |
| Battery Chemistry: | Lithium Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 165 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 20 mm |
| Height: | 2.5 mm |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 320 |
| Subcategory: | Battery |
HOT
DL2025
Brand:Duracell

CR2450R-HO5
Brand:Murata Electronics

ASR00050
Brand:TinyCircuits

CR2032R-HE1
Brand:Murata Electronics

VL-621/DN
Brand:Panasonic Battery

CR-2032/HF1N
Brand:Panasonic Battery

SR936
Brand:Murata Electronics

CG-320B/M3
Brand:Panasonic Battery

CR3677X-HE1
Brand:Murata Electronics

CR2032R-HO6
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






