Manufacturer No:CMEJ-4618-42-L015
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones microphone 4.6 mm electret condenser omnidirectional 15mm Lead wire 2 Vdc 42 dB Sensitivity
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 42 dB |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Diameter: | 4.6 mm |
| Depth: | 1.8 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Box |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMEJ-4618-42-LX |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.003880 oz |
HOT
ICS-40310
Brand:TDK InvenSense

CMM-2718AB-383161-TR
Brand:CUI Devices

KAS-700-0145
Brand:Knowles

DFG-30445-000
Brand:Knowles

NR-25994-000
Brand:Knowles

SPW0442HR5H-1
Brand:Knowles

CMC-4015-40P
Brand:CUI Devices
MM20-33639-000
Brand:Knowles

CMM-4030DB-26354-TR
Brand:CUI Devices

CMC-5044TF-A
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






