Manufacturer No:CMC-6050-40L100
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones 2Vdc microphone 6mm wire leads
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 40 dB |
| Termination Style: | Wire Lead |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 6 mm |
| Depth: | 5 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMC-6050 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
KAS-700-0145
Brand:Knowles

CMA-4544PF-W
Brand:CUI Devices

SPV0142LR5H-1-8
Brand:Knowles

CMI-5247TF-K
Brand:CUI Devices

TO-24611-000
Brand:Knowles

IM69D120V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

SPU0414HR5H-SB
Brand:Knowles

CME-1538-100LB
Brand:CUI Devices

CMC-6050-40L100
Brand:CUI Devices

WP-23501-000
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






