Manufacturer No:CME-1538-100LB
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones Microphones
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 Ohms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 38 dB |
| Termination Style: | Wire Lead |
| IP Rating: | IP67 |
| Diameter: | 4 mm |
| Depth: | 1.5 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Frequency: | 20 kHz |
| Packaging: | Bag |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CME-1538 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.012699 oz |
HOT
FG-23329-D65
Brand:Knowles

CMM-3729AT-42316-TR
Brand:CUI Devices

MMICT5919-00-012
Brand:TDK InvenSense

CMC-6015-42P
Brand:CUI Devices

KAS-700-0145
Brand:Knowles

IMP23ABSUTR
Brand:STMicroelectronics

CMC-2742WBL-25L
Brand:CUI Devices

MMICT4076-00-908
Brand:TDK InvenSense

CME-1538-100LB
Brand:CUI Devices

SPW0442HR5H-1
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






