Manufacturer No:EK-23024-C36
Manufacturer:Knowles
Type:Microphones
Description:Microphones -53 Sens 12S Port Std. Rsp. 3500-5000
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 4.4 kOhms |
| Current Rating: | 50 uA |
| Sensitivity: | - 53 dBA |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| IP Rating: | - |
| Length: | 5.56 mm |
| Width: | 3.98 mm |
| Depth: | 2.21 mm |
| Operating Supply Voltage: | 10 V |
| Brand: | Knowles |
| Dimensions: | 5.56 mm x 3.98 mm x 2.21 mm |
| Frequency: | 10 kHz |
| Length - in: | 0.219 in |
| Length - mm: | 5.56 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | EK/EY |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width - in: | 0.157 in |
| Width - mm: | 3.98 mm |
| Unit Weight: | 0.018166 oz |
HOT
CMC-4015-25L100
Brand:CUI Devices

CMA-6542TF-K
Brand:CUI Devices

BJ-28411-000
Brand:Knowles

NR-25994-000
Brand:Knowles
MM20-33639-000
Brand:Knowles

CMC-4012-40P
Brand:CUI Devices

DFG-30445-000
Brand:Knowles

CMM-4030DT-26354-TR
Brand:CUI Devices

MP23DB01HPTR
Brand:STMicroelectronics

CMM-3312AT-44308-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






