Manufacturer No:CPS-5248-105PM
Manufacturer:CUI Devices
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators siren 52.5 mm round 48.5 mm deep 12VDC 105dB panel mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| Product: | Sirens |
| Sound Pressure Level: | 103 dB |
| Tone: | Warble |
| Frequency: | 3.5 kHz |
| Voltage Rating: | 12 VDC |
| Current Rating: | 160 mA |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Diameter: | 53 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| Height: | 42 mm |
| Packaging: | Box |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| other: | 140 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 2.116438 oz |
HOT
CDS-3646-16-SP
Brand:CUI Devices

CES-26138-16L030
Brand:CUI Devices
MM20-33366-000
Brand:Knowles
CMM-2718AT-3817NC-TR
Brand:CUI Devices

CDS-4553-16-SP
Brand:CUI Devices

CPIM-4410-80T
Brand:CUI Devices

CDS-4051-16-SP
Brand:CUI Devices
SMS-2030MS
Brand:PUI Audio

IM72D128V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

SPH0690LM4H-1
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






