Manufacturer No:CPI-137-12T
Manufacturer:CUI Devices
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators buzzer 13.9 mm 7.5 mm deep P 12 VDC 92 dB Through Hole Audio Indicator
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| RoHS: | Details |
| Product: | Indicators |
| Type: | Piezoelectric |
| Sound Pressure Level: | 92 dB |
| Tone: | Continuous |
| Frequency: | 4.8 kHz |
| Voltage Rating: | 12 VDC |
| Current Rating: | 18 mA |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Style: | Through Hole |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 13.9 mm |
| Dimensions: | 13.9 mm x 7.5 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| Height: | 7.5 mm |
| Length: | - |
| Length - in: | - |
| Length - mm: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width: | - |
| Width - in: | - |
| Width - mm: | - |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
CPI-1762-90-SMT-TR
Brand:CUI Devices
SD1209T3-A1
Brand:TDK

CPS-5248-105PM
Brand:CUI Devices

IM73A135V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

CES-571423-28PMA
Brand:CUI Devices

CMS-231137-158SP-X8
Brand:CUI Devices

CMS-151103-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CMS-402811-28SP
Brand:CUI Devices

ICS-40212
Brand:TDK InvenSense

SMUT-1040K-TT
Brand:PUI Audio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






