Manufacturer No:A10340H
Manufacturer:Antenova
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas 924-960MHz and 1710-2170MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Antenova |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | PCB Antennas |
| Type: | Passive Antenna |
| Minimum Frequency: | 824 MHz |
| Maximum Frequency: | 2.17 GHz |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | - |
| Protocol - Cellular NBIoT LTE: | GSM GPRS EDGE CDMA UMTS |
| Protocol - GPS GLONASS: | - |
| Protocol - WiFi - 802.11: | - |
| Protocol - ANT Thread Zigbee - 802.15.4: | - |
| Protocol - Sub GHz: | - |
| Mechanical Style: | Chip |
| Style: | Ceramic |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 2 Band |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Antenna Connector Type: | - |
| Center Frequency: | 892 MHz 1.94 GHz |
| Application: | Mobile Phones Femto Pico Base Stations Tracker Devices M2M Remote Monitoring |
| Length: | 27 mm |
| Width: | 8 mm |
| Height: | 3.2 mm |
| IP Rating: | - |
| Cable Type: | - |
| Series: | Calvus |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Antenova |
| Polarization: | Linear |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
ANT-GNCP-C25L15100
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
FTRA6971M6PWN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

GPDF5012.A
Brand:Taoglas

FXC.40.A
Brand:Taoglas

FXR.2525.A
Brand:Taoglas

MA114.B.LB.001
Brand:Taoglas

ANT-W63WS5-RPS
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ANT-W63WS6-IPW1-SMA
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXC.46.A.dg
Brand:Taoglas

FXR.3030.A
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






