Manufacturer No:TGX.04.A.001
Manufacturer:Taoglas
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas CROSS POL 5G ANTENNA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | Indoor Antennas |
| Minimum Frequency: | 430 MHz |
| Maximum Frequency: | 5.925 GHz |
| Gain: | 4.3 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 10 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Dipole |
| Number of Bands: | 9 Band |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | SMA Male |
| Length: | 165 mm |
| Width: | 165 mm |
| Height: | 149 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Cable Type: | TGC-200 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Cable Length: | 3 m |
| Polarization: | Linear |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Antennas |
HOTANT-2.4-FPC-LV100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FTRA6171M6PWN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

M1227HCT-SMA-GN
Brand:Maxtena

219264-0001
Brand:Molex

ANT-GNFPC-SHL1100M4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXR.2525.A
Brand:Taoglas

ANT-W63WS5-RPS
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FTRA6171M6PBN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

TG.66.A113
Brand:Taoglas

PCS.50.A
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






