Manufacturer No:TG.66.A113
Manufacturer:Taoglas
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas Wideband 600-6000MHz 5G/4G Connector Mount Monopole Antenna - Hinged SMA Male
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | Indoor Antennas |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 5.925 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 10 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Monopole |
| Number of Bands: | 8 Band |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | SMA Male |
| Length: | 70.3 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Ground Plane Size: | 120 mm x 45 mm |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
M1227HCT-TNC-G
Brand:Maxtena

FXC.24.A.dg
Brand:Taoglas

FXR.4040.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas
GW.05.AE23
Brand:Taoglas

FXR.2525.A.dg
Brand:Taoglas
ANT-2.4-FPC-LV100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

MEA-2500-LP-SM-LoRa
Brand:Maxtena

M1227HCT-SMA-GN
Brand:Maxtena

FXC.46.A.dg
Brand:Taoglas

SR4L069
Brand:Antenova
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






