Manufacturer No:SRFL064-150
Manufacturer:Antenova
Type:
Description:Antennas Affini FPC antenna with 150mm cable length I-PEX MHF (UFL) connector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Antenova |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCB Antennas |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 2.69 GHz |
| Gain: | 3.9 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 3.1:1 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 6 Band |
| Mounting Style: | Adhesive Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | U.FL |
| Length: | 78 mm |
| Width: | 17 mm |
| Height: | 0.15 mm |
| Series: | Affini |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Antenova |
| Cable Length: | 150 mm |
| Polarization: | Linear |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
FXC.30.A.dg
Brand:Taoglas
TGX.04.W.A.001
Brand:Taoglas

FXC.40.A.dg
Brand:Taoglas

FXR.2020.A.dg
Brand:Taoglas

ANT-2.4-WRT-UFL-150
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

955181004
Brand:TE Connectivity / Hirschmann

ANT-2.4-WRT-MON-MHF4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
GW.05.AE23
Brand:Taoglas

GW.05.0ZZ23
Brand:Taoglas

FXR.1515.A
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






