Manufacturer No:ANT-5GW-IPW1-NP
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas 5G/4G/LTE Cellular Wideband Whip Antenna External Mount IP67 N Plug
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | Outdoor Antennas |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 5 GHz |
| Gain: | 7.6 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 4.8 |
| Power Rating: | 2 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Electrical Type: | Dipole |
| Number of Bands: | 10 Band |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | SMA Male |
| IP Rating: | IP67 |
| Series: | IPW |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Polarization: | Linear |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Antennas |
| Wavelength: | 1/2 Wave |
HOT
CFSA69594P-30NF
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas
ANT-5GW-FPC-V100M4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXR.1515.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas

ANT-450-HSW-TNC
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

955181009
Brand:TE Connectivity / Hirschmann

GPDF5012.A
Brand:Taoglas

FXR.4040.A
Brand:Taoglas

W6114B0100
Brand:Pulse Electronics
ANT-2.4-FPC-LV100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

SR4G080
Brand:Antenova
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






