Manufacturer No:LPTNGP600/71DMN
Manufacturer:Pulse
Type:2.4GHz Antenna - 2.4GHz 5GHz Bluetooth WiFi WLAN Zigbee
Description:Antennas Direct Mnt Monopole Blk/Wht 617-698MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | 2.4GHz Antenna - 2.4GHz 5GHz Bluetooth WiFi WLAN Zigbee |
| Product: | Indoor Antennas |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 7.125 GHz |
| Power Rating: | 60 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 6 Band |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Antenna Connector Type: | Monopole |
| Height: | 95.9 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Series: | LPT600/71dmn |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Polarization: | Vertical |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
219264-0001
Brand:Molex

ANT-5GW-IPW1-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
MEA-5G-MIMO-GGG
Brand:Maxtena

FTRA6171M6PBN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

W6114B0100
Brand:Pulse Electronics

RO2471NM
Brand:Pulse Electronics

FXR.1515.A
Brand:Taoglas
GW.40.2153
Brand:Taoglas

GPDF357B
Brand:Taoglas

FXC.24.A.dg
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






