Manufacturer No:1301470077
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles L14-30P 125/250V PLUG WATERTITE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 30 A |
| Voltage Rating: | 125 V / 250 V |
| Series: | 130147 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 10.423456 oz |
HOT
1301410031
Brand:Molex

213598-1
Brand:TE Connectivity / AMP

NSSC-2
Brand:Neutrik

1301440015
Brand:Molex

3-213598-2
Brand:TE Connectivity / P&B

1419639
Brand:Phoenix Contact

1301490003
Brand:Molex

RRAC3O-G-000-0
Brand:REAN
1300190003
Brand:Molex

3-122-074
Brand:Schurter
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






