Manufacturer No:1301410063
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles NEMA L6-20 20A/250V PLUG SAFEWAY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Series: | 130141 |
| Packaging: | Bulk |
| Tradename: | Woodhead Super-Safeway |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 6.533090 oz |
HOT
1301460131
Brand:Molex

RP34L-5LP-3SC(71)
Brand:Hirose Connector

1301410068
Brand:Molex

1301470044
Brand:Molex

1301490015
Brand:Molex

HPT-3-F
Brand:Amphenol Audio

176284-2
Brand:TE Connectivity / AMP

1450780000
Brand:Weidmuller

5602519
Brand:Phoenix Contact

HPT-CAPSF
Brand:Amphenol Audio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






