Manufacturer No:NAC3FX-W-TOP
Manufacturer:Neutrik
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles powerCON Cbl F Pwr Out Scrw Trm IP65 UV
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Neutrik |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Outlets |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Mounting Angle: | Straight |
| Mounting Style: | Cable |
| Number of Ports: | 1 Port |
| IP Rating: | IP65 |
| Series: | powerCON |
| Packaging: | Bulk |
| Tradename: | TOP |
| Brand: | Neutrik |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Termination Style: | Screw |
| Type: | Receptacle |
| Wire Gauge: | 12 AWG |
| Part # Aliases: | NAC3FX-W |
| Unit Weight: | 1.423234 oz |
HOT
1419642
Brand:Phoenix Contact

1301490038
Brand:Molex

130146-0107
Brand:Molex

RP34L-5R-2PD(71)
Brand:Hirose Connector

1301490047
Brand:Molex

1301470118
Brand:Molex

NAC3FX-W-TOP
Brand:Neutrik

3-213598-2
Brand:TE Connectivity / P&B

HP-3-FG
Brand:Amphenol Audio

1-208979-2
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






