Manufacturer No:1301410031
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles SUPER-SAFEWAY 5-15 15A/125V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 50 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Color: | Yellow |
| NEMA Rating: | 5-15 |
| Series: | 130141 |
| Packaging: | Bulk |
| Tradename: | Woodhead Super-Safeway |
| Brand: | Molex |
| Housing Material: | Nylon |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Part # Aliases: | 1547 130141-0031 01301410031 |
| Unit Weight: | 3.840029 oz |
HOT
1301450048
Brand:Molex

HPT-3-MJ
Brand:Amphenol Audio

5600639
Brand:Phoenix Contact

NAC3FXXB-W-S
Brand:Neutrik

1301490037
Brand:Molex

5602519
Brand:Phoenix Contact

HP-3-F
Brand:Amphenol Audio

1301490003
Brand:Molex

NAC3FXXA-W-S
Brand:Neutrik

1450800000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






