Manufacturer No:RP34L-SC1-212(01)
Manufacturer:Hirose Electric
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles Contact F 1 POS Crim ST Cable Mount 1Te
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Hirose Electric |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 5 A |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Mounting Style: | Wire |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Series: | RP34L |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Hirose Connector |
| Contact Material: | Brass |
| Contact Plating: | Palladium |
| Flammability Rating: | UL 94 HB |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 8000 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Part # Aliases: | 113-5151-8-01 |
| Unit Weight: | 0.002610 oz |
HOT
5600462
Brand:Phoenix Contact

213598-2
Brand:TE Connectivity / AMP

RP34-8SP-4SC(71)
Brand:Hirose Connector

NSSC-3
Brand:Neutrik

NAC3FXXB-W-S
Brand:Neutrik

RP34-8P-3SC(71)
Brand:Hirose Connector

1301490037
Brand:Molex

1301490015
Brand:Molex

RP34-8SP-3SC(71)
Brand:Hirose Connector
1300190022
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






