Manufacturer No:1301460131
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles COVERPLATE DUPLEX NEMA 5-15 FLIP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Color: | Yellow |
| NEMA Rating: | 5-15 |
| Series: | 130146 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Part # Aliases: | 130146-0131 01301460131 60W47DPLX |
| Unit Weight: | 1.098 lbs |
HOT
3-213598-2
Brand:TE Connectivity / P&B

739W-X2/45
Brand:Qualtek

NAC3FX-W-TOP
Brand:Neutrik

1301460131
Brand:Molex

NAC3FXXA-W-L
Brand:Neutrik

RP34-8SP-3SC(71)
Brand:Hirose Connector

1419641
Brand:Phoenix Contact

208979-2
Brand:TE Connectivity / P&B

4-178842-1
Brand:TE Connectivity / AMP

RP34-8P-3SC(71)
Brand:Hirose Connector
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






