Manufacturer No:1301410038
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles SAFEWAY 6-15 15A/ 250V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 50 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Series: | 130141 |
| Tradename: | Woodhead Super-Safeway |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 4.171499 oz |
HOT
1301490015
Brand:Molex

HPT-3-MDW
Brand:Amphenol Audio

1301470093
Brand:Molex

5600462
Brand:Phoenix Contact

213598-2
Brand:TE Connectivity / AMP

1301500108
Brand:Molex

RP34L-SC1-212(01)
Brand:Hirose Connector

NAC3FXXA-W-L
Brand:Neutrik

RP34-SC-122
Brand:Hirose Connector

RP34L-5LP-3SC(71)
Brand:Hirose Connector
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






