Manufacturer No:1301410056
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles SAFEWAY NEMA L5-15 15A/125V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Series: | 130141 |
| Tradename: | Woodhead Super-Safeway |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 4 oz |
HOT
RP34L-5R-2PD(71)
Brand:Hirose Connector

3-213598-2
Brand:TE Connectivity / P&B

HP-3-FG
Brand:Amphenol Audio

1301490038
Brand:Molex

1301460031
Brand:Molex

SCNAC-01
Brand:Neutrik

HPT-3-MD
Brand:Amphenol Audio

NAC3FXXB-W-L
Brand:Neutrik

1301470027
Brand:Molex

1-208979-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






