Manufacturer No:RP34L-5R-3PD(71)
Manufacturer:Hirose Electric
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles REC POWR SUPPLY 3POS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Hirose Electric |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Current Rating: | 5 A |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Mounting Angle: | Straight |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Series: | RP34L |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Hirose Connector |
| Contact Material: | Brass |
| Contact Plating: | Palladium |
| Flammability Rating: | UL 94 HB |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Part # Aliases: | 113-5157-4-71 |
| Unit Weight: | 0.025926 oz |
HOT
HP-3-FG
Brand:Amphenol Audio

RP34L-SC1-212(01)
Brand:Hirose Connector

3-213598-2
Brand:TE Connectivity / P&B

HPT-3-MD
Brand:Amphenol Audio

Q-910
Brand:Qualtek

HP-3-F
Brand:Amphenol Audio

1301470073
Brand:Molex

739W-X2/45
Brand:Qualtek

1301470074
Brand:Molex

1301410051
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






