Manufacturer No:1301410062
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles PLUG L5-20 20A/125V SUPER-SAFEWAY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Color: | Yellow |
| NEMA Rating: | L5-20 |
| Series: | 130141 |
| Packaging: | Bulk |
| Tradename: | Woodhead Super-Safeway |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 6.719972 oz |
HOT1300190003
Brand:Molex

1301410056
Brand:Molex

NAC3FX-W-TOP
Brand:Neutrik

213598-2
Brand:TE Connectivity / AMP

NAC3FXXA-W-L
Brand:Neutrik

178497-1
Brand:TE Connectivity / AMP

RP34-8SP-4SC(71)
Brand:Hirose Connector

HPT-3-F
Brand:Amphenol Audio

1301500108
Brand:Molex

5604776
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






