Manufacturer No:1301440053
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles PLUG 5-20 HI-IMPACT 125V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 20 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Series: | 130144 |
| Tradename: | Woodhead Safeway |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 2.367976 oz |
HOT
SCNAC-04
Brand:Neutrik

4-178842-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1301410063
Brand:Molex

5601283
Brand:Phoenix Contact

HPT-3-MJ
Brand:Amphenol Audio

1301410062
Brand:Molex

1301460065
Brand:Molex

NAC3MPXXB
Brand:Neutrik

RP34-8SP-3SC(71)
Brand:Hirose Connector

1301440015
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






