Manufacturer No:1301470073
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles L5-30P 125V BLACK PLUG WATERTITE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 30 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Color: | Yellow |
| NEMA Rating: | L5-30 |
| Series: | 130147 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
RP34L-5R-3PD(71)
Brand:Hirose Connector

1301460131
Brand:Molex

HP-3-FG
Brand:Amphenol Audio

5600525
Brand:Phoenix Contact

NAC3PX-TOP
Brand:Neutrik
ADP-208 BA
Brand:Delta Electronics

NSSC-1
Brand:Neutrik

5604776
Brand:Phoenix Contact

1301540068
Brand:Molex

NAC3FX-W-TOP-L
Brand:Neutrik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






