Manufacturer No:1301460061
Manufacturer:Molex
Type:AC Power Plugs & Receptacles
Description:AC Power Plugs & Receptacles 5-15R WATERTITE FML BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | AC Power Plugs & Receptacles |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Current Rating: | 15 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Series: | 130146 |
| Tradename: | Woodhead Watertite |
| Brand: | Molex |
| Product Type: | AC Power Plugs & Receptacles |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Connectors |
| Part # Aliases: | 15W47BLK |
| Unit Weight: | 6.815988 oz |
HOT1300190008
Brand:Molex

5604775
Brand:Phoenix Contact

5601283
Brand:Phoenix Contact

1301440053
Brand:Molex

NSSC-3
Brand:Neutrik

208979-2
Brand:TE Connectivity / P&B

HPT-3-MJ
Brand:Amphenol Audio

NSSC-1
Brand:Neutrik

NAC3MPXXA
Brand:Neutrik

5604776
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






