Manufacturer No:AC-C13 UK
Manufacturer:CUI Devices
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords AC Cord United Kingdom IEC320-C13 for C14 inlet 0.75MM/3 H05VVF 6 Black RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | UK |
| Type: | AC Power Extension Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | IEC-320-C14 |
| Cable Length: | 1.8 m |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | CUI Devices |
| Conductor Color Coding: | Brown Blue Green-Yellow |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 75 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 7.744892 oz |
HOT
17742 10 B1
Brand:Volex

1300830284
Brand:Molex

1300000046
Brand:Molex

1300030048
Brand:Molex

P31407-M1
Brand:Amphenol SINE Systems

YP13_YC13
Brand:MEAN WELL
AC06C05JP
Brand:Intel
RP34L-5PA-2SC(1857)(71)
Brand:Hirose Connector
YP12_YC12
Brand:MEAN WELL

1300030060
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






