Manufacturer No:17521 10 B1
Manufacturer:Volex
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords 16AWG RECPT-S/T SJT 9FT 10IN (3.0m) BLK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Volex |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | Universal |
| Type: | No Plug Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 16 AWG |
| Cable Length: | 3 m |
| Current Rating: | 13 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Volex |
| Power Rating: | 3.25 kW |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 12.080203 oz |
HOT
PC-ABK010M
Brand:Bel

PC-ABK030M
Brand:Bel

PC-BCK002F
Brand:Bel

YP13_YC13
Brand:MEAN WELL

1300000043
Brand:Molex

P28976-M2
Brand:Amphenol SINE Systems

IL13P-D-UK1-H05-3100-200
Brand:Schaffner

3-133-828
Brand:Schurter
HFE/C19-U-O
Brand:TDK-Lambda

1300830284
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






